KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14471004
*
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 20:34:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 20:29:00
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
*
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Norstedt
nr 1447 1004
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Oljemålning, Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 20:29:00 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Reinhold Norstedt
Reinhold Norstedt, född 1843 i VingÃ¥ker, död 1911, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Norstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap i månsken olja olja på duk oljemålning oljemålningar reinhold norstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43 -
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50